Moravské Toskánsko

Člověk někdy vůbec neví, co má přímo za domem. Během posledních tří let jsem projel velkou část západu USA, ale pátrat po krásách k fotografování v mé domovině mě zase tak často nelákalo (to je zřejmé i v galerii zde na webu). Mou nechuť fotit doma jsem si vysvětloval vždycky tím, že tady na to bude čas později a radši budu postupovat systematicky od těch složitě dostupných věcí k místům dostupným jednoduše. Nyní mám chuť můj přístup měnit a hledat zajímavá místa i doma.

Paradoxně za krásami tzv. Moravského Toskánska (jak se přezdívá zvlněné krajině v jihozápadně od Kyjova) jezdí fotografové z celého světa. Fotografie, o které je dnes řeč, vznikla na cestě mezi Vrbicí, Čejkovicemi a Velkými Bílovicemi.

Výsledné panorama, které si můžete prohlédnout níže, je složeno z 8 fotografií. Celkové rozlišení panorama v originální velikosti je téměř 120 MPx (30 058×3 958 pixelů) a bylo pořízeno zrcadlovkou Pentax K-1 v kombinaci s objektivem Samyang 85 mm f/1.4. Vzhledem k omezení na webu je prezentovaná velikost zde “pouze” v rozlišení 13 000×1712 pixelů.

Moravské Toskánsko – panorama mezi Velké Bílovice, Velké Pavlovice, Čejkovice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*