Věřím, že mít na webu veřejnou cenovou nabídku, je ta správná cesta. Chci být co nejvíce transparentní a díky ceníku svatebního focení máte jistotu, že dostáváte cenu platnou pro aktuální rok a ne částku vyšroubovanou třeba tím, že vámi vybraný termín svatby je oblíbený, nebo jste letos 25. rezervace svatby.

Na této stránce si můžete vybrat svatební balíček, který vám bude z hlediska programu vašeho svatebního dne nejvíce vyhovovat. Cena je platná v době objednávky, takže si ji tím zafixujete. 

Na této stránce rovněž najdete kalendář, kde se dozvíte, jestli mám ve vybraném termínu prostor. Pokud vás bude cokoli zajímat, nejrychlejší cestou ke kontaktování bude Facebook Messenger na Marek Musil foto, dále můžete využít formulář v sekci kontaktovat, nebo mi rovnou zavolat na +420 776 029 465.

Pokud vás zajímá více informací například ke svatebním schůzkám, ideálním časům focení, či k průběhu svatebního dne a kolik času si vyhradit na novomanželské focení, nezapomeňte mrknout níže na často kladené dotazy.

K samotnému svatebnímu focení si můžete přiobjednat i další položky: například zvýhodněné předsvatební focení.

Březen 2024

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

MINI SVATBA

„Máme malou svatbu a stačí nám zachycená pouze malá část dne.“

12 500 Kč

 • 4 hodiny na place
 • zpravidla 200–350 fotografií
 • soukromá webová galerie
 • fotografie na USB disku
 • možné zpravidla pouze na soboty mimo sezónu, která je duben –⁠ říjen
 • doprava +10 Kč/km

STANDARD SVATBA

„Máme obřad o něco později, takže všechno zvládneme i v osmi hodinách.“

21 000 Kč

 • 8 hodin na place
 • pomoc s plánováním svatby
 • schůzka před svatbou
 • zpravidla 400–550 fotografií
 • soukromá webová galerie
 • svatební ochutnávka 50–90 fotografií do 4 dnů od svatby
 • fotografie na USB disku
 • doprava 9 Kč/km

PREMIUM SVATBA

„Máme celodenní svatební program a chceme mít nafoceno prostě vše.“

25 000Kč

 • 12 hodin na place
 • pomoc s plánováním svatby
 • schůzka před svatbou
 • zpravidla 500–900 fotografií
 • soukromá webová galerie
 • svatební ochutnávka 100–140 fotografií do 4 dnů od svatby
 • fotografie na USB disku
 • zapůjčení Instax Mini Evo (digitální) zdarma
 • doprava +8 Kč/km

Co získáváte vždy

Vždy získáváte zkušeného svatebního fotografa, který vám poradí a pomůže s organizací vašeho dne. Chápu na svatbě svoji roli a vím, že nemám být přítěží, ale člověkem, který váš den umocní a zaznamená na fotografiích, které se vám jen tak neomrzí.

Počet fotografií v balíčku reprezentuje počet finálních upravených snímků včetně tónování, úpravy kontrastu a barev – prostě to, co vidíte v mých ukázkách.
Podívejte do mojí svatební galerie zde na webu, abyste měli představu o výsledných fotografiích a pokud budete mít zájem o ukázku z celého dne, neváhejte se ozvat.
Snímky pro vás vždy exportuji ve dvou stupních kvality:

 • v plné kvalitě určené primárně pro tisk,
 • ve web kvalitě pro jednoduché sdílení.

Volitelné položky

 • zvýhodněné předsvatební focení 2400 Kč (při Premium), 2600 Kč (Standard), 3000 Kč (Mini)
 • 1 hodina focení nad rámec balíčku 1600 Kč
 • dárkové balení v dřevěné krabičce včetně 50 ks fotografií 900 Kč 
 • zapůjčení Instax Mini Evo (digitální) 400 Kč, zdarma u balíčku Premium
 • 20 ks snímků do Instax Mini Evo 400 Kč
 • další USB disk 200 Kč

Často kladené dotazy

Můžeme se lépe poznat?

Soulad mezi novomanželským párem a svatebním fotografem je velmi důležitý a výrazně se může promítat i do výsledných fotografií. Pokud chcete vědět, jestli si sedneme, může vám poradit můj Facebook a Instagram. Jsem na sociálních sítích velmi aktivní a ve svých megalomansky dlouhých příspěvcích píšu vše od srdce.

Můžeme se sejít před svatbou?

Schůzka před svatbou je součástí balíčků Standard a Premium a největší smysl dává v časové relaci 14 dnů až týden před svatbou. Je totiž důležité, abyste už měli představu o programu a vše jsme spolu prošli, protože díky tomu vás v den vaší svatby nebudu muset obtěžovat zbytečnými dotazy. Do té doby se mě ale můžete na cokoli ptát přes e-mail či telefon (např. kdy na párové focení apod.).

Pokud to ale máte daleko, popřípadě se sejít nestíháte, není problém a vše určitě zvládneme vyřešit i online třeba přes Google Meet. Jen nám tím odpadne vůbec největší výhoda svatební schůzky: že se osobně poznáme. Začátek focení je totiž o mnoho příjemnější, když už jsme se předtím viděli.

Odkud si? Můžeš přijet do Dubrovníku?

Bydlím v Brumovicích na Moravě. Mohu ale přijet kamkoli, přičemž za dopravu si účtuji 8 až 10 Kč za kilometr dle zvoleného svatebního balíčku.

Používáš nějaké filtry na fotografie?

Mám svůj vlastní způsob zpracování fotek, který se vyznačuje jasnými barvami a vysokou dynamikou snímku. Líbí se mi, když jsou fotografie živé a veselé.

U některých snímků ale mohou být barvy na obtíž a zbytečně odvádět pozornost od emocí zachycených na fotografii. V tomto případě mám speciální proces na zpracování černobílých fotek, jehož výsledek je prostě nádherný. Jen se podívejte na fotku níže.

 

Marek Musil vlastní styl černobílé fotografie.

Od kdy do kdy je ideální fotit?

V případě balíčku Premium je ideální začátek focení v době, kdy s paní vizážistkou dokončujete make-up, popřípadě účes. Co se týče večerního focení, tak velice rád zůstanu i na začátek večerní párty – jen se podívejte do svatební galerie, jaké úžasné a zábavné fotky vznikají večer.

Rozvrhnutí dne je ale čistě na vás. Jestliže si mě například rezervujete na 8 hodin, je čistě na vás, jestli chcete upřednostnit focení příprav, nebo večerní párty.

 

Kdy začínat a končit focení na svatbě?

Jak dlouho si máme vyhradit na novomanželské párové focení?

Vždy říkám, že pokud vše včetně cesty stihneme do hodiny, hosté si vaší nepřítomnosti na svatbě skoro nevšimnou. Pokud se budeme pohybovat v okolí místa konání vaší svatby, určitě vše zvládneme do 45 minut a v případě potřeby i ještě v kratším čase. Pokud byste měli vysněné fotografie na oblíbeném místě, které je velmi daleko, zvažte, jestli párové focení nepřesunout na jiný den. Vaše tříhodinová absence totiž veselé náladě zaručeně nepomůže.

Proč je počet výsledných fotografií u svatebních balíčků uvedený rozsahem?

Protože do počtu výsledných fotografií zasahuje celá řada faktorů, jako například počet hostů, jejich ochota se bavit nebo jak máte nabitý program.

Snažím se fotit všechny hosty a zachytit atmosféru svatby, a proto je fotografií v balíčcích více, přičemž se ale nemusíte bát souboru plného duplikátů. Na druhou stranu se poměrně běžně stává, že z velkých svateb odevzdám i tisíc fotografií. 

Jak si mohu rezervovat termín na moji svatbu?

Pokud jsem vás zaujal, můžete mě kontaktovat přes formulář, popřípadě se mi ozvěte na Facebooku.

Náš termín máš obsazený. Koho bys nám doporučil místo sebe?

Zkuste mrknout na stránky Marka Topoláře. Myslím, že fotky se vám budou líbit.

Hledáme kameramana. Je někdo, koho bys nám doporučil?

Určitě mohu vřele doporučit Zdeňka Strmisku.

Koho bys nám dále doporučil?

Pokud jste situováni na jižní Moravě, doporučuji pro tisk svatebních oznámení DD Tisk v Hustopečích.

Jíš svíčkovou?

Na světě jsou věci, které si nedokážu vysvětlit. Nedokážu pochopit záhadu, proč se mi dělají díry na patě i u ponožek, které skoro vůbec nenosím. A taky si neumím vysvětlit, proč naprosto miluju svíčkovou – i přesto, že na 20 svateb připadá tak 18 svíčkových.

Vůbec si se mnou nedělejte starosti: budu jíst to, co ostatní. Jsem na svatbě z důvodu, abych fotil. A ne frflal píčoviny o jídle.

Mám pocit, že se od mojí rezervace změnila cena. Kolik tedy budu platit?

Cena je vždy platná v momentě objednání. To znamená, že když se mi závazně potvrdíte focení svatby třeba rok a půl dopředu, máte ke svému termínu zafixovanou tu cenu, kterou v té době vidíte na webu.