Moravské Toskánsko, krajina jižní Moravy a ČR

Mám rád focení svateb, mám rád focení plesů, portrétů a vlastně obecně osob. Baví mě ta interakce s lidmi při reportáží, poznávání nových tváří a poslouchání jejich příběhů. Dokonce mám rád i focení traktorů, aut, budov a interiérů. 

Ale focení krajiny má u mě prostě svoje speciální místo. Je v tom nějaký kouzlo, když se vzbudíte dřív než všichni ostatní. Kvůli focení jedete v noci do neznáma, jdete pěšky kilometry navíc a čekáte klidně hodiny. Jediný, co vás žene dopředu, je vidina, že tam na vás někde čeká úžasná krajina. Že dnes možná budete jediní, kdo tohle místo v danou chvíli uvidí. Že na vás možná čeká moment, který se vám zaryje hluboko do srdce a už ho odtud nikdy nedostanete.

Mrznete, nebo trpíte horkem, ale ta obrovská vnitřní touha vás donutí vystoupit mimo svou komfortní zónu, zatmět v zimě na místě po pás ve sněhu, ztratit se a bát se. Jakmile se ale začne zvedat opona noci a odhalí svět v tom nejlepším světle, jaký umí nabídnout, víte, že tento moment za to opravdu stojí.

Upřímně bych každému přál, aby v životě našel svoji vášeň. Něco, co vás naplní, aniž byste to museli vlastnit, a co budete dělat jen pro čirou radost ze samotné činnosti.

V roce 2017 jsem se začal více věnovat i focení v České republice a výběr těch zajímavějších fotografií naleznete níže. Většina fotografií byla pořízena v okolí Velkých Pavlovic, Šakvic a Pálavy, nicméně naleznete zde například i Vyhlídku Máj. Důraz je ale kladen na jižní Moravu, odkud pocházím a která je pro mě tedy jednoduše dostupná. Navíc takové Moravské Toskánsko v okolí Šardic a Svatobořic-Mistřína nabízí scény, na které se sjíždí fotografové z celého světa.

Rovněž pro vás mohu z fotografií v této galerii vyrobit obrazy. Rozměry jsou jen na vás a ceny některých variant můžete naleznout v sekci ceník. Pokud máte zájem o individuální kalkulaci, můžete mě kontaktovat skrze formulář zde na webu.