O MNĚ

Svatební fotograf jižní Morava Marek Musil portrét.

Hluchý fotograf, slepý harmonikář

Jmenuji se Marek a živím se jako fotograf. Věnuji se focení svateb, hodů, ale i produktové fotografii či tvorbě různých dalších snímků pro váš business. K focení mě to táhlo odmala, ovšem trochu seriózněji jsem se fotografií začal věnovat v roce 2011. Od té doby nafotil více jak 100 svateb a moje fotky z krojovaných hodů viděly stovky tisíc lidí.

Rozhodně doporučuji zavítat do galerie, protože fotky vydají za tisíce slov. U fotografa je ta výhoda, že se kouknete na fotky a hned víte, jestli se vám líbí. Nemusím tady nutně rozepisovat, jak moc mě každé zmáčknutí spouště baví – stačí se podívat.

Cestopisy z návštěv USA i jiných míst naleznete v sekci blog. Dříve jsem psal recenze techniky, ale tu už v posledních letech tolik neřeším, a tak dávám dohromady obsáhlé bláboly o všem možném na můj Facebook a Instagram.

Páteří mého fotopodnikání je focení svateb a této oblasti je věnována i nemalá část tohoto webu. V sekci portfolio najdete výběr těch nejlepších svatebních snímků doplněný o takové to zasněné povídání (jakože chvilkama o hovně). V sekci ceník už jsou informace o dost praktičtější a kromě samotných cen za svatební focení zde najdete i kalendář s volnými termíny či často kladené dotazy.

Zde na webu nachází i veřejné reportáže. Říkám tomu „veřejné“, protože jednoduše se nejedná o soukromé akce typu svatby, otevírání poboček a tak dále. Obzvláště rozsáhlý je soubor fotografií z různých hodů na jižní Moravě, který sahá až do roku 2012. Chvilkama bych moje začátky nejradši zakopal, ale vývoj je přirozenou součástí každé činnosti, ve které se snažíte zlepšovat.

Zajímavostí i lehkou ironií osudu je, že mám vystudovaný obor Automatizace řízení a informatika na PEF MENDELU. Člověk hned napadne to stejné, jako mojí kamarádku, která se mě velmi poeticky dotázala: „A Maro proč děláš posranýho fotografa, když seš inženýr?“ Protože mě to kurva baví Veroniko. Myslím, že každý, kdo může něco podobného říct o svojí práci, ví, že je to svým způsobem velká výhra 🙂

Rovněž se věnuji hře na harmoniku a koho to zajímá, může zavítat na moje harmonikářské stránky.

Nevím, jak jste se sem dostali, ale jsem rád, že jste tu. Pokud vás bude cokoli zajímat, budu rád, když se spojíme.