13. 9. 2017 22:05

Bohužel jsem včera nestihl příspěvek umístit na web, takže přidávám s jednodenním zpožděním. Vstávali jsme ve městě Jackpot, což je takový typický nevadský maloměsto – jedna pošta, jeden supermarket, jedna lékárna, šest kasín a dva bordele. S východem slunce jsme vyjížděli směrem Yellowstone, který jsme měli ještě bratru 500 km.

Polovina národního parku Yellowstone jsou krásné louky s divokou zvěří, druhá polovina je úplně mimo realitu a nachází se v ní 2/3 všech světových gejzírů. V parku je spoustu termálních jezírek, přičemž do jednoho z těch studenějších jsem sáhl… pořád teplejší než třeba hovno. Vzhledem k napjatému časovému plánu jsme prohlédnout vše nestíhali a radši se zaměřili na druhou část s gejzíry.

V Yellowstonu nás suverénně nejvíce zajímalo jezero Grand Prismatic Spring, které ale při pohledu z bezprostřední blízkosti mnoho nenabízí. Naštěstí se dá projít cca 1,5 km dlouhý trail, z kterého je na jezero pohled mnohem zajímavější. Odtud jsme se s menšími zastávkami vydali ke gejzíru Old Faithful, jenž se díky pravidelnosti, se kterou chrlí vodu do vzduchu, těší velké oblíbenosti, a to zejména mezi japonskými turisty, kteří jsou schopni obsadit všechna místa k sezení a slušně vychovaní Japonci dokonce nezapomenou po představení gejzíru zatleskat.

Jsme hlópáci a neměli jsme nejmenší tušení, kdy má gejzír frknout. I přesto s velkou dávkou štěstí začal chrlit vodu tesně po tom, co jsme se na místo dostali, takže Melinda ani nestihla namazat rohlíky paštikou.

Závěr dne jsme strávili v Biscuit Basin, kde nám opět vycházely erupce teď už menších gejzírů tak, jak jsme mezi nimi procházeli. Příjemný bylo, že Japonci už spali v autobusech a tak jich nemáme 20 na každé fotce.

Jackpot je taková levný Reno (Reno je levný Las Vegas).
Jackpot je taková levný Reno (Reno je levný Las Vegas).
Twin Falls canyon
Kaňon od řeky Snake u městečka Twin Falls je jedno z mála zajímavých míst na cestě ze západního pobřeží do NP Yellowstone.
Grand Prismatic Spring
Suverénně nejlákavější atrakcí v Yellowstonu je pro nás pro oba Grand Prismatic Spring, které ale při pohledu ze stejné úrovně mnoho nenabídne.
Grand Prismatic Spring z nadhledu.
Odbočením z cesty k Fairy Falls a ujití přibližně 400 metrů se dá ale pohled na Grand Prismatic Spring výrazně vylepšit.
Marek a Melinda v USA 2017.
Jedno zrcadlovkové selfie u Excelsior Geyser Crater.
Old Faithful Yellowstone
Každých přibližně 90 minut vyfrkne Old Faithful nějakých 14 000 až 32 000 vody. Správný Japonec přírodě poté zatleská.
Sapphire pool Yellowstone
Sapphire pool patří v Yellowstone k těm hlubším a s teplotou 93 °C se ke koupání úplně nehodí. V jezírku je vždy čistá voda jak v Bojanovicích první den v sezóně.
Yellowstone
Většina míst z této části Yellowstone je naprosto nepochopitelná (ale krásná) 🙂
Yellowstone daleko od civilizace.
Do Yellowstone jsme cestovali celkem 1 300 km, ale z mého pohledu je to asi nejzajímavější místo USA, které jsem viděl.