23. 9. 2017 13:30

V St. George jsme moc neotáleli a hned po ranních nákupech piva jsme vyrazili směrem k Las Vegas, kde jsme v první řadě zamířili do Northern Premium Outlets. Nekoupili jsme si v podstatě nic, protože naše velikosti byly totálně přebraný a ani ceny nebyly nic moc (takhle blbý to nikdy nepamatuju).

Z kasín jsme se podívali na Luxor, což je obrovská černá pyramida, která v sobě mísí památky Egypta a hrací automaty. Zevnitř Luxor považuji za jedno z nejvíce dechberoucích kasín, protože jako jediné nabízí uvnitř opravdu obrovský otevřený prostor (a nevyužité místo). V dolní části se nachází automaty, v horní části je město ve městě a nad ním až po špičku pyramidy není vlastně nic (pokoje jsou po stranách).

Dále jsme důkladně prošli kasíno Venetian, které odkazují na Benátky a naleznete zde vše od gondol, přes pravou italskou zmrzlinu, až po náměstí Sv. Marka. Vše je vyvedeno ve stylu Las Vegas, takže vlastně celou dobu nevíte, jestli to obdivovat, nebo tím pohrdat.

Ubytování jsme měli v hotelu Stratosphere, které se vyznačuje věží čnící nad všechny ostatní budovy v Las Vegas, do které je navíc možný přístup (dříve zadarmo, nyní $5 osoba, kurvy jsou to). Ještě před návštěvou věže jsme se zašli rozpít do bazénu na střeše 25 patra, kde se chystala párty a hrála brutálně nahlas muzika (atmosféra tady byla opravdu elektrizující).

Kolem půl desáté konečně dorazili naši přátelé z ČR, se kterými jsme setkání v LV naplánovali. Jako správní Češi jsme nejprve zamířili na pokoj se trochu rozpít (Fanda měl ještě z domu pleskačku s kořalkou). Po pár pivech dorazili ještě přátelé našich přátel (poté se z nás všech stali přátelé) a vyrazili jsme vyhrát nějaký peníze.

My s Melindou jsme dohromady prohráli asi $4, ale Fanda s Lenkou položili kasíno na kolena a oholili Stratosphere o co se dalo. Do ČR se s výhrou $1.45 vrací jako boháči.

Welcome to Fabulous Las Vegas Sign
U cedule "Welcome to Fabulous Las Vegas" jsme rozhodli nečekat asi hodinovou řadu až se všichni vyskáčou a udělali jsme jen lehčí verzi z boku.
Luxor Las Vegas
Opravdu doporučuji návštěvu Las Vegas, protože prostor uvnitř je prostě neuvěřitelný (a bohužel žádná fotka to pořádně nepojme).
Treasure Island
Další tip: pokud potřebujete zaparkovat někde na Stripu (ulice s nejlepšími kasíny v LV), využijte Treasure Island, který jako jedno z posledních kasín nabízí neomezené parkování i pro neubytované hosty.
Venetian Las Vegas
Nenechte se zmást, obloha je pouze iluze a fotka je pořízena ve vnitřní části kasína Venetian (konkrétně na náměstí jakože Svatého Marka).
Venetian Las Vegas
Jedno selfie z fake Benátek.
Las Vegas party
Jo a tohle už je příprava na večer. Pro led jsem šel rovnou s kyblem na odpadky, abych byl co nejmíň podezřelej.
Las Vegas Stratosphere
Bydleli jsme v 21 patře a bazén byl v 25 patře. Za dvě piva u bazénu jsme dali skoro 20 babek, takže jsme radši chvilku pokračovali na pokoji.
Stratosphere Tower
Na věži kasína Stratosphere byl opravdu brutální vítr.
Las Vegas Stratosphere Tower
Dokonce kvůli větru byly pozastaveny všechny atrakce provozované na věži – a to už je co říct, když kasíno přestane očesávat návštěvníky pro jejich bezpečnost 🙂
Las Vegas Stratosphere
Z nejvyššího místa Las Vegas máte skvělý výhled na město i na to, jak vlastně malá část LV stojí za řeč.
Las Vegas párty
Fotka naší party předtím, než se s Fandy a Lenky stali boháči (vyhráli $1.45). Fanda výhru hned vybral, přičemž paní pokladní se mu z neznámých důvodů smála.