12. 9. 2017 22:40

Dnešní den jsme začali stylově koupáním ještě před východem slunce, protože se nám asi skrze všechny emoce moc nedařilo spát (mně teda v podstatě jen dvě hodiny). Voda u vrchu byla studenější, ale spodní část byla pěkně teplá, což mě ale nezajímalo, protože jsem sebou do bazénu pleskl jak krasobluslař ve cvičkách.

Před desátou jsme vyrazili půjčit auto, kde jsem na chlapíka důsledně naléhal, že rozhodně do USA necestuju proto, abych jezdil Nissanem. Dostali jsme se i ke včerejšímu zasnoubení a týpek tvrdil, že si kvůli tomu musíme půjčit BMW Z4, které se sice vyrábí v USA, ale pro mě je to evropský auto.

Říkám „kámo, potřebujeme něco přehnaně americkýho, jako je třeba Dodge Challenger“. Inu tak se i stalo a za chvilku jsme odjížděli směr Reno v bílém muscle caru. Jakmile jsme se vymotali z okolí Sacramenta, zahlásila navigace 750 km rovně, pak sjet z I80 a zhruba 100 km zase rovně. Navigaci jsem vypl a dal to neomylně napoprvý.

Sacramento USA začátek road tripu.
Magické ráno před východem slunce v Sacramentu.
Road trip s Dodge Challenger.
Nakonec se zadařilo a dostali jsme auto, které jsme chtěli – Dodge Challenger, který nedává z pohledu normálního užívání moc smysl, ale rozhodně mu nechybí charakter.

Skrz nekonečnou porci celkových 870 km jsme nic jiného než jídlo a řízení nestihli, takže ze dneška v podstatě nemám žádné fotky. Zítra už jen 500 km a jsme v národním parku Yellowstone!