18. 9. 2017 9:58

Šestý den road tripu jsme ráno nikam nespěchali a vyráželi do Monument Valley až kolem půl jedenácté. Pokud pomineme východ slunce, je dopolední světlo mnohem méně fotogenické než to odpolední. Do Monument Valley jsme tedy přijeli chvilku po dvanácté a v podstatě hned jsme vyrazili na okružní cestu po údolí.

V údolí se vine 27 km dlouhá cesta, na které se nachází odbočky k různým vyhlídkám na monolity a skalní útvary. Cesty v údolí jsou nezpevněné a ne úplně vhodné pro auta se zadním náhonem a nízkým podvozkem. Přijali jsme to jako výzvu a směle vyrazili.

Celé údolí se dá projet přibližně za hodinu, nám to trvalo asi tři a půl. Ne, že bychom byli dosraní z terénu (ačkoliv po deštích nebyl úplně ideální), ale spíš je pro mě Monument Valley takovej trademark západní Ameriky a jedná se o poslední místo, odkud bych někomu doporučil spěchat.

Poté jsme se vydali dále směrem na západ, přičemž i mimo samotný prostor parku se nacházejí úžasné vyhlídky, takže cesta ubíhá jen velmi pomalu. Těsně před západem slunce jsme dorazili k Horseshoe Bend – z mého pohledu jedno z nejúžasnějších míst západního USA. Na fotce není nic, co by vám dalo měřítko, ale věřte, že velikost tohoto místa je naprosto neuvěřitelná.

Monument Valley road to south
Ikonická příjezdová cesta U. S. Route 163 směrem na jih k Monument Valley – tohle je pro mě západní USA.
Monument Valley Melinda
Ještě jednou s Melindou 🙂
Monument Valley s autem 2WD.
Hádejte, na koho se Navájové dívali jako na idiota 🙂
Monument Valley The View
Pohled na Údolí Monumentů od hotelu The View, kde začíná okružní cesta.
Monument Valley
Celá cesta po údolí se točí kolem West and East Mitten Buttes, neboli kolem západních a východních palčáků.
Monument Valley
V Monument Valley jste lehce limitování a nemůžete se pohybovat úplně volně (na všechno je potřeba mít průvodce a platit). Tady jsme se vydali alespoň kousek mimo značené trasy 🙂
The way from Monument Valley to Page.
V Arizoně se podobně jako v Utahu výraz krajiny mění s každým přejetím horizontu.
Horseshoe Bend Arizona Page
Kdybych nepožádal Melindu o ruku v San Franciscu, požádal bych ji tady (nebo kdyby předtím odmítla, tady bych to zkusil znovu). Přibližně uprostřed podkovy dole jde vidět člun pro šest lidí, z čehož si můžete představit, jak obrovské toto místo je.