Fotka Moravského Toskánska ke stažení zdarma

7.5.2020
Posted in Fototipy
7.5.2020 Marek Musil

Včera jsem měl narozeniny a rozhodl jsem se vám dát nějaký dárek. Dlouho jsem přemýšlel, co by darem mohlo být, aby mě to nezruinovalo. A pak jsem na to došel: mrkněte se na moje nové video, kde vám to všechno vysvětlím.

Ano, máte možnost si stáhnout jednu z mých moravských fotek. Tohle místo poblíž Čejkovic obklopený vinicemi s výhledem na Hradištěk i Pálavu jsem objevil ‪9. 4. 2017‬. Tenkrát jsem udělal fotku, která je v rámci mého portfolia jednou z nejoblíbenějších (čti nejprodávanější). Zdobí celou řadu interiérů a prodává se dobře i do zahraničí. Já osobně mám tu fotku rád, ale pokud bych se snažil o objektivitu, moc vysoko bych v mým žebříčku nezařadil. A ani to místo by mně původně nepřišlo jako něco k vyzdvihnutí.

Tři roky mi trvalo, než jsem se sem vydal znovu. Tentokrát to bylo ‪22. 4. 2020‬ a zatímco před třemi lety jsem fotil 19:05, teď bylo 19:15. Když jsem se tam vrátil, asi mi to všechno docvaklo: vždyť to místo naprosto perfektně vystihuje jižní Moravu:

  • Ve výhledu se křižují malebný vinice ohraničený stromy a různými keři. Úžasná diverzita a tolik skrýší pro zvířata!
  • Za vinicemi je hranice a začínají ladný křivky pole, pro který si tato oblast směrem k Šardicím vysloužila přezdívku Moravské Toskánsko.
  • Na horizontu se krčí kostel v Zaječí a dohlíží na údolí pod sebou.
  • Stačí popojít trochu doprava a člověk uvidí kapličku na Hradišťku – místo proslavený pražskými filmaři, co si myslí, že vystihli život na Moravě.
  • V oparu nějakých 21 km vzdušnou čárou je vidět silueta Pálavy, hlavního trademarku našeho kraje, nezdolná hora jižní Moravy.

A tak jsem to přehodnotil. Kdybych chtěl někomu ukázat Moravu, poslal bych ho sem. Se staženou fotkou si můžete dělat, co vás napadne. Můžete si ji do detailu prohlížet, dát na plochu, tisknout na zeď i na billboard.

Díky za přízeň a sledujte mě na Facebooku i Instagramu – snažím se pro obě sítě tvořit alespoň do jisté míry unikátní obsah.

Marek Musil: Moravské Toskánsko s Pálavou foceno od Čejkovic ke stažení zdarma.

Výsledné panorama je složeno z 25 fotografií. Celkové rozlišení fotky je 36 MPx (9722×3675 pixelů) a bylo pořízena fotoaparátem Sony A7 III v kombinaci s objektivem Sigma 24mm f/1,4 DG HSM Art.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.