27. 9. 2017 9:00

Ranní rozjezd v Las Vegas byl hodně z pozvolna a den jsme začínali střízlivěním u bazénu. Shodli jsme se ale, že největší kocovinu má právě Las Vegas, které ve dne prostě ztrácí na lesku. Snídali jsme až na oběd a poté vyrazili směrem k Death Valley, kde jsme měli strávit noc (na poslední chvíli jsme zrušili plánované ubytování v Pahrumpu).

Do Mrtvého Údolí jsme dorazili někdy v podvečer a jako první navštívili Dante’s View. V údolí panoval dost výraznej opar, takže pro západovku jsme se rozhodli sestoupat níž na Zabriskie Point, což je krásná vyhlídka na měsíční krajinu Death Valley.

Samotný západ slunce moc zajímavý nebyl, ale po setmění panovaly opravdu skvělé světelné podmínky. Již po tmě jsme se podívali k Badwater Basin, což je s -85,5 m nejníže položené místo v Severní Americe. I tak bylo na solných pláních 35 °C a tohle rozhodně nebylo místo, kde bychom chtěli spát. Jako noční útočiště jsme nakonec zvolili Dante’s View s nadmořskou výškou 1 669 m, kde jsme fotili noční oblohu a do rána málem zmrzli. Více už prostřednictvím fotek.

Death Valley Zabriskie Point
Slunce u Zabriskie Point zapadá jen za nejbližší kopec, takže dle očekávání to správné světlo přichází až po západu.
Death Valley Zabriskie Point
Pohled směrem za záda na vyprahlou krajinu, kde průměrně ročně naprší 38 mm, ale jsou i roky, kdy neprší vůbec.
Death Valley Zabriskie Point
Po západu slunce se Zabriskie Point teprve proměnil v tu pravou měsíční krajinu.
Death Valley Zabriskie Point
V této oblasti se před 5 miliony let nacházelo jezero a Zabriskie Point vznikl z jeho sedimentů.
Death Valley Badwater Basin
Do Badwater Basin jsme dorazili až za tmy a k mému překvapení šla Mléčná dráha už chvilku po západu slunce dobře vidět.
Death Valley Dante's View
Na focení noční oblohy jsme se vrátili na Dante's View – zaprvé kvůli lepší teplotě k nocování a zadruhé kvůli skvělému výhledu.
Milky Way Death Valley
Mléčná dráha je v Mrtvém Údolí dobře pozorovatelná i pouhým okem, nicméně přesto jde zářící Los Angeles před námi a Las Vegas za námi hodně vidět.