14. 9. 2017 22:49

Ráno jsme nikam nespěchali a měli jsme konečně snídani v motelu – vafle s javorovým sirupem a kafé, který chutná jako 4x použitej lógr z Jihlavanky (jestli něco v USA chybí, je to dobrý kafé).

Po deváté hodině jsme se vydali z Vernalu směrem dále na jih, ačkoli pro celou oblast byly hlášeny bouřky. Na západ od Vernalu jsme přejeli hranice státu Colorado (kam jsem se podíval poprvé v životě) a po silnici 139 jsme překonávali krásné kopce, které jsou ale v rámci Colorada nejspíš tak bezvýznamné, že ani nemají jméno.

Hlavním cílem dnešního dne byl park Colorado National Monument, který se v podstatě skládá z okružní trasy po okraji krásných červených skalisek. Na večer jsme se chtěli zastavit v NP Arches, ale z důvodu flash floods (bleskové záplavy) byla zavřena hlavní příjezdová cesta. Nakonec jsme tedy na ubytování dorazili o něco dříve, což ale nevadí, protože zítra vyrážíme do Canyonlands na východ slunce 🙂

Colorado Vernal to south
Cesta z Vernalu do Grand Junction vede přes krásné kopce, které ale nejspíše nemají žádné jméno.
Burger King rychlé občerstvení.
Oběd v americkém stylu v Burger Kingu. Už v San Franciscu jsem měl jejich Bacon King a ten prostě chutná jako Amerika (mastný jak cyp, dvě masa, sýr, kečup, hodně slaniny, žádný rajče, žádnej okurek, žádnej salát).
Colorado National Monument.
Fotka u vstupu do parku (Melinda mě samozřejmě nahoru vysadila).
Colorado National Monument
Na tomhle typu fotek to tak moc nevyzní, ale když jsme se na tomhle místě dívali nahoru, museli jsme se něčeho držet, protože to odstartovávalo instantní točení hlavy.
Highland View Colorado National Monument
Highland View v Colorado National Monument, kde se už kazilo počasí.
Colorado National Monument
Při sjezdu z parku nás už naplno doprovázela bouřka a dokonce nějaký ten blesk blikl i při mé fotce.
Green River sunset
Předčasně jsme dorazili na ubytování v Green River, kde se počasí k večeru už trochu vylepšovalo.
Green River Utah
Tímto směrem zítra vyrážíme. Počasí by už mělo být ok, tak nám držte palce 🙂