10 nejlepších fotek svatební sezóny 2021

18.2.2022
18.2.2022 Marek Musil

Už pár let už jsem si říkal, že vždy po skončení sezóny by bylo fajn vybrat ty nejlepší svatební fotky a sepsat k tomu na web pár písmenek. Tahle myšlenka měla ale několik úskalí.

  • Není jednoduchý se zorientovat v těch tisících a tisících odevzdaných fotek a vybrat ty výjimečný.
  • Mám to zkreslený, protože u každýho momentu zachycenýho na fotkách jsem byl a prožíval to z první ruky.
  • A samozřejmě tomu nepomáhá, že jsem línej a mít myšlenku je vždycky jednodušší, než se do něčeho pustit.

Ale tentokrát je tady změna přátelé. Je přesně 31. prosince 2021 přesně 18. února 2022 a vychází článek Deset nejlepších svatebních fotek roku 2021. A jen tak mimochodem jsem se tentokrát poměrně netypicky pohyboval téměř výhradně po jižní Moravě a přilehlém okolí – mimo opakované návštěvy Velkých Pavlovic a Němčiček jsem hned několikrát zavítal do okolí Uherského Hradiště či Černé Hory.

Trochu jsem bojoval s nastaveným cílem vybrat fotek jen deset, a tak jsem to ošidil přidáním kategorie „stojí za zmínku“. Muhe. K svatbám se při zveřejňování ochutnávky snažím napsat hezký a někdy i vtipný příběh, a tak jsem ho pro dokreslení zařadil vždy pod fotku.

Večerní malování světlem na svatbě Michaely a Michala

V červnu 2020 jsem na svatbě poprvé použil mojí podomácku vyrobenou tyč pro malování světlem. Od té doby se tahle vymoženost v podstatě stala součástí mých svatebních balíčků, protože je to jedna z věcí, se kterou mě většina nevěst na svatební schůzce oslovuje. V roce 2021 jsem tak večerní malování světlem průměrně praktikoval na 9 z 10 svateb a jednou z mých nejoblíbenějších fotek tohoto typu je večerní snímek Míši a Michala z Golf & Ski Resort Kořenec.

V průběhu roku jsem tenhle typ focení vylepšoval – přidal jsem prskavku a taky si vyrobil tuhle bílou variantu.

Výhodou je, že celá tahle záležitost je otázkou na pár minut, takže večerním malování už nijak nenarušuju zábavu. A něco na tomhle stylu asi bude, protože nejedna nevěsta za ty dva roky uronila slzu, když jsem jim hned po focení ukázal výsledek na displeji.

Příběh ze svatby

V pátek jsem fotil svatbu Míši a Míšovi v Golf resort Kořenec. Touto dobou to bývá už nejistý, ale na první den říjnu nakonec připadlo fakt luxusní počasí. Navíc už teď zapadá slunko docela rozumně, takže jsme mohli párový fotky střihnout pěkně v nejlepším světle 😊

Po 14 dnech jsem se opět potkal s Martinem Kopeckým, takže obřad byl samozřejmě dojemnej, vtipnej a prostě úžasnej. Ty jeho obřady na míru jsou prostě neskutečný a když k tomu přidám, že jich zvládne za den i osm… to já bych domotal jména i detaily k novomanželům u druhýho.

Na párový focení jsme jeli golfovým vozíkem. My s Michalem jsme seděli pozadu, což pocitově přidá na rychlosti, bo nevidíte, kam jedete. Řídila paní z resortu a byla to panečku jízda. Jsem si říkal, že s ohledem na to, jakým autem jezdím, by bylo vtipný zemřít zrovna v golfovým vozíku.

Večerní párty zaobstaral DJ Schafff. Letos mám na super DJ fakt štěstí a tahle svatba nebyla výjimkou 😊

Díky moc Míšo a Míšo ❤ Jsem rád, že jsem s váma mohl váš den prožít 😊

Jo a pro zajímavost: Míša má sestru Petru, která si vzala Petra. Jediný štěstí, že nemají ještě další sourozence, protože si neumím představit ten nátlak okolí na zachování této tradice v braní si lidí, co se jmenují stejně.

Párová fotka Anety a Zdeňka u Hustopečí

Jak psala jedna z mých sledujících na Facebooku: „Teeeeda… dlouho jsem neviděla na svatebních fotkách to, co vyzařuje z letušky Anety a pilota Zdeňka.“ A já musím uznat, že má pravdu. Původně jsem chtěl vybrat snímek pořízený při jejich východu z kostela, ale nakonec jsem dal přednost téhle fotce pořízené u vinohradů nad Velkými Němčicemi. Plná citu ze strany Zdeňka a radosti ze strany Anety, což za mě nejlíp vynikne právě na černobílých snímcích.

Na párovým focení Anety a Zdeňka vzniklo hned několik fotek, ze kterých jde prostě cítit láska a spokojenost.

Příběh ze svatby

Ochutnávka ze svatby letušky Anety a pilota Zdeňka, kterou jsem fotil v sobotu ve Velkých Němčičích.

Opět krásnej pár, takže celej den to byla radost. A myslím, že na fotkách to jde poznat 😊

Kdo mě sleduje, viděl ve stories, že mě strašně dostala cimbálová muzika Grajcar, která jela fakt strašný pecky… a teď jsem jakože jejich fanboy.

Díky moc za důvěru a přeji, ať vám to spolu dál dobře lítá 😊

Gratulace od dědy na svatbě Kristýny a Vítka

Gratulace starších lidí na svatbách mají takovou zvláštní osudovost. Nesnaží se být vtipní a i díky věku jim jejich slova prostě věříte. A tak od dědy nikdy neuslyšíte už podvacáté ten den „tak seš mezi náma, drž se“, protože starší lidé většinou mluví o svatbě moc hezky a mají z vašeho velkýho dne opravdovou radost. Tak opravdovou, jaká tady vyzařuje z dědečka na svatbě Kristýny a Vítka.

Je fajn, když se vás nějaká fotka dotkne, i když osobu na snímku neznáte. Takhle za mě totiž vypadá upřímná radost.

Příběh ze svatby

Mám pro vás ochutnávku ze svatby Kristýny a Vítka, kteří se včera brali ve Velkých Bílovicích.

Kvůli reakcím, jako mi došla od Kristýny, mám focení svateb opravdu rád:

Ahoj Mary, jakože cože 😱😂 to je pecka! Si borec, prostě kraaasa 🤗 si šikovný. Děkujeme mooc. Jako my hledíme, fakt fotky prostě jsou úžasný.. ☺️ já nemám slov už. Díky, díky, díky 👍😉 

Kdybych musel z této svatby zmínit ale jen jednu věc: zlatým hřebem večera byla inscenace na motivy jejich setkání.

Nemám nad tím provedenej fact check, takže čerpám jen z toho, co jsem viděl ve scénce:

K našemu štěstí se novomanželé potkali v hospodě, kde byli i kamarádi. Kristýna a Vítek se dali dohromady téměř před deseti lety, což umožňovalo do této dramatizace zahrnout všechny trapnosti, který jdou ruku v ruce s takhle nízkým věkem.

Následně byla scénka proložená skvělým vystoupením kapely Nalej – hrající mimochodem píseň skupiny Harlej. Poté následovalo druhé dějství, které mapovalo chycení Vítkovy penalty Kristýnou (čili její otěhotnění).

Myslím, že každý seznamování by se mělo dít výhradně za přítomnosti veřejnosti, aby tyhle příběhy mohly vznikat 👍

Párová fotka Míši a Patrika ve vinohradech na Vrbici

Často rozděluju párový focení na delší odpolední a kratší večerní. Při tom večerním někdy rozbalím blesky a nachystám si scénu s vymazleným světlem. Nejinak tomu bylo na svatbě Míši a Patrika. Přesto jsme se shodli, že jejich nejlepší párová fotka vznikla odpoledne jen za použití difúzní desky ve vinohradě na Vrbici. Takový pohledy se prostě nedají nasimulovat tím, že novomanželé budu instruovat ve stylu: „Podívejte se hezky na sebe.“ Tohle musí být opravdový.

Prostě fotka bez nějakých fancy vychytávek jen s využitím přirozenýho světla, kde prim hrají pohledy jeden pro druhýho. A samozřejmě i fakt, že jsou oba fakt krásní lidi.

Příběh ze svatby

Páteční svatba Míši a Patrika byla tak dobrá, jak to vlastně jen jde. Nejenom že jsou fakt krásnej pár, ještě z nich na fotkách srší přirozenost, skoro na všech se smějí a jde opravdová cítit pohoda.

Těch super věcí na svatbě ale bylo víc:
🔹 Předně jsem tam měl fakt hodně kamarádů, protože svatba v Brumovicích, víšco. A já tady tak trochu bydlím.
🔹 Byla tam Lácaranka. K tomu není v podstatě potřeba nic dodávat.
🔹 Servírovala se svíčková a hned několik lidí mě na svatbě hecovalo, kolik si jako dám knedlí. Každej měl na talíři čtyři, ale mezi řečí jsem zaslechl, že mají do rezervy pro každýho knedlí šest. Melinda mi říkala, že nemám dělat ostudu na domací půdě a já navíc nechci vidět svět hořet, takže jsem se držel tohoto čísla a dál to nepushoval. Mimochodem jsem díky tomu nebyl po obědě zralej na pinkání.
🔹 Svatba byla v úplně luxusním stanu s dřevěnou podlahou a lustrama jak na zámku. Všude byly světýlka, což na fotkách vypadá fakt dobře.
🔹 Mělo to veselou atmosféru. Možná i proto, že celej den mělo chcát a nechcalo.
🔹 Po dlouhé době jsem byl na svatbě, kde hrála živá kapela o více členech – konkrétně Modul. Večer se tančilo tak moc, že se celej stan otřásal a ze stolů padalo sklo. Kdo mě sleduje na Instagramu, určitě viděl stories, kde nám všem předpovídám konec v troskách tohoto parádního stanu.

Fakt se mi nechtělo domů, takže jsem večer hodil auto domů, abych mohl pit a pokračovat ve focení párty. Bo jsem línej, vydal jsem se zkratkou od našeho pěkně po poli na místo činu. Došel jsem s úplně zapráskanýma botama a mokrej od rosy až po pás. To byla chyba kamaráde, ale zase jsem si říkal, že i kdyby se stalo cokoli, v o moc horším stavu se domů už nevrátím.

Díky moc novomanželům a doufám, že se fotky budou líbit 😊

Skupinový focení na svatbě Soni a Michala

Focení skupinek je u fotografů míň oblíbená kategorie a dokonce jsem slyšel, že někteří tuhle část svatby považují za překonanou, protože prý nakonec budou všichni stejně zachycení i během reportáže přes den. Na mých schůzkách ale novomanželům naopak skupinový focení doporučuju.

Na svatbě jsou většinou lidi, které máte vcelku rádi, a je pak škoda, když s nimi nemáte z tohoto velkýho dne jedinou fotku ve stylu „na památku“. Snažím se skupinovky vždy dělat co nejrychleji, aby se doba postávání celýho svatebního ancáblu zkrátila na nutný minimum. Jenže tentokrát se objevili tihle malí sabotéři a odmítli opustit scénu. A tak mají Soňa a Michal část skupinových fotek včetně těchto tří malých raubířů.

Co naplat, děti a jejich bezprostřednost je pro fotografy na svatbě vděčný téma.

Příběh ze svatby

V pátek jsem fotil krásnou svatbu @sonaa.st a @michaltyrner86, která se odehrála v Modré kousek od Uherského Hradiště.

Obřad byl v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila a Metoděje na Velehradě, čímž se mi nečekaně splnil asi teprve měsíc starej sen o focení v úžasným interiéru tohoto chrámu 😊

Mimochodem svatbu jsem domlouval přes koordinátorku @marsy.cihlarova. Sranda byla, že až na místě jsme zjistili, že jsme se vlastně známe. Hrál jsem ji totiž na narozeninách tatínka tři roky zpátky, takže ona mě měla zaškatulkovanýho jako harmonikáře, a já ji zase s příjmením za svobodna.

Opět bylo složitý vybrat sem těch deset fotek, protože i díky @vjmartincihlar byla zábava fakt dobře rozjetá 🙂

Díky moc za důvěru Soni a Míšo ❤

Roznožka Tomáše s Veronikou v náručí

Tomáš chtěl při přenášení prahu s Veronikou nakročit hodně vysoko. A to se mu i povedlo, neb nakročil tak vysoko, že se mu špička boty chytla do šatů Veroniky. Nutno ale podotknout, že sesunutí na zem bylo velice elegantní. Přesun do nižší letové hladiny totiž proběhl formou roznožky, čímž se zajistilo hladké dosednutí jak na obláček. Tento incident pochopitelně nebyl opomenut ve skvělým proslovu svědka a stal se součástí různých vtípků až do večera. Z jejich svatby je fakt enormní množství veselých fotek – jen se podívejte na ochutnávku na Facebooku.

Vtipnosti na tomhle pádu přidal i způsob, jakým byl proveden. Naživo roznožka proběhla v režimu slowmotion, kdy se Tomáš k zemi sesouval postupně a velmi pomalu. Elegance sama.

Příběh ze svatby

Tentokrát mám pro vás ochutnávku ze sobotní svatby @veronikamaxianova_ a @t_max.1, která se odehrála v Černé Hoře. Jako u Blanska, ne u Srbska.

Bylo to hodně veselý, ale to souvisí hlavně se showmanstvím novomanželů. Tomáš dokázal i obyčejný věci proměnit v neobyčejný, a tak třeba při přenášení nevěsty přes práh chtěl nakročit symbolicky hodně vysoko. Při tomto kousku nezapomněl přišlápnout šaty a ve dveřích předvést ukázkovou roznožku i s Verčou v náručí.

Ona vůbec byla moc a moc veselá celá rodina v čele s tatínkem od Toma. Ten je skoro na všech fotkách totálně vyřehtanej, takže ho poznáte jednoduše. Navíc už tak dobrou zábavu ještě podpořil fajnovej @jirkaflaisig_moderador_dj, se kterým, jak jsme pak zjistili, se vlastně taky známe z minulosti.

Díky moc Veru a Tome za důvěru. Doufám, že se fotky budou líbit 😊

Průchod Aničky a Dana špalírem v kostele

Z mého pohledu tahle fotka přesně ilustruje, o kolik víc je svatební focení o zachycení emocí než o čemkoli jiném. Celá síla tohoto snímku spočívá v radostným pohledu Aničky na Dana při průchodu špalírem. Zajímavý taky je, že ačkoli jsem fotil celý jejich průchod špalírem, tahle fotka prostě v celé sérii fakt vyčnívá.

A jestli jste doteď nečetli přiložený příběhy, tak tenhle určitě nevynechávejte. Je to mega sranda!

Tuhle fotku jsem si oblíbil už na displeji foťáku. A mezi nejlepší fotky ze svatby ji řadí i Anička a Dan.

Příběh ze svatby

Anička s Dandym jsou dobří kamarádi. Hrajeme spolu Karak, což je takovej safe place, protože v rámci hry je dovolený komukoli jakýmkoli způsobem nadávat a nikdy se to nebere osobně.

Trochu mi zatrnulo v momentě, kdy jsem si uvědomil, že na svatbě budou rodiče Aničky. S těmi jsem se totiž seznámil za velmi zvláštních okolností letos na hodech v Brumovicích.

Bylo před osmou hodinou večer a měl jsem zrovna natlakováno v žíle kolem třech promile. Strašlivě dobře jsem se bavil a byl totálně urvanej z řetězu. A tak se rodiče Aničky stali svědky, jak jsem s jablečným pendrekem prostrčeným přes punt hulákal na Aničku, aby ten pendrek ukousla.

On to byl vůbec památný den. Na večeřu se šlo k nám, protože mám ve studiu bubny, kytaru a baskytaru. Fakt jsme měli strašnou chuť dělat co největší bordel. Dál si vybavuju takový záblesky, jak se snažím naladit kytaru, přičemž jsem ale vůbec nemohl dát dohromady, jak se vlastně kytara ladí, bo sem byl fakt vystřelenej z bot.

A tak jsem se s touto skvrnkou na mojí pověsti s obavama pozdravil maminku Pavlu. Ta mi hned nabídla tykání, což jsem přijal, a ona se usmála, že už jsme si potykali podruhý. Pokýval jsem hlavou, že jako samozřejmě jooo už si to vybavuju, nicméně opička v mojí hlavě jen rozhodila rukama, neb jsem si nic nevybavil.

Ukončení téhle svatební sezóny bylo ale famózní. Vše se odehrálo v Brumovicích v krásným prostředí @tabacov_moravia. Aničce s Danem jsem vnutil kapelu v jednou člověku jménem Vašek alias Víťův brácha, kterýho doplňoval naprosto skvělej saxofon @hali_sax.

Sekty sekala šavlí, kotchanem, špachtlou i jinýma věcma letošní výherkyně mezinárodního mistrovství v sekání sektů @melindamusilova, která je shodou okolností mojí ženou. V rámci toho dostal plnou bukkake dávku na hlavu a do klína figurant číslo dva jménem Franta, protože sekt byl napěněnej od neustálýho sjíždění z šišaté palice @cichrap. S tím jsme svatbu uzavřeli, protože tu hodinu, o kterou se tahle noc posunem času prodlužovala, jsme poctivě celou prospali ve vířivce.

Gratulace kamarádek na svatbě Aničky a Dana

A hned druhá fotka v žebříčku ze svatby Aničky a Dandyho. Oproti některým jiným fotografům focení gratulací nikdy nekončím po nejbližší rodině, protože za a) vlastně nevím, kdo je nejbližší ta rodina. No a za b) třeba právě s kamarádkama může vzniknout taková krásná fotka plná radosti, kterou by prostě byla škoda propásnout.

Blahopřání téměř vždy fotím z pohledu novomanželů do tváří gratulujících. A v tenhle moment jsem za to byl fakt rád.

Průchod špalírem Aničky a Vojty

Další průchod špalírem – tentokrát ze svatby Aničky a Vojty. Tohle mám rád. Fotograf při průchodu špalírem musí prostě využít, co je k dispozici, protože není žádoucí do dění nijak zasahovat. Fotka by pochopitelně byla relativně obyčejná, ale ta dětská radost Vojty ji posouvá na úplně jinou příčku.

Na téhle fotce hraje prim showmanství Vojty a jeho dětská radost z lítajících kytiček.

Příběh ze svatby

Netypicky přináším ochutnávku ze svatby @annaholaskova a @vojta_bystricky až po týdnu. Hned v neděli jsem totiž jel na pár dnů do Itálie, takže jsem to dřív bohužel nestíhal.

Kdo mě sleduje na Insta, ví, že máme s Vojtou takovou zvláštní homosexuální vztahovou dynamiku. Z nějakýho nevysvětlitelnýho důvodu si pořád vyznáváme lásku a vzájemně se chválíme, jak je ten druhej dobrej, šikovnej, vtipnej a jak mu to šuší.

Lidi se mě ptají, jak dlouho se známe, když jsme takoví nejvíc nejlepší kamarádi, a já vždycky říkám, že asi tak od května 2021. Potkali jsme se párkrát i v minulosti a vždycky dobře pokecali, ale vše začalo být vážný až na naší svatební schůzce.

Domluva probíhala u nás doma. Prošli jsme spolu plán dne, vyjasnili si různý detaily a pak byla na řadě domluva dortu s Melindou. Vojtovi jsem tedy nabídl pivo, přičemž on odmítl s tím, že řídí.

Anička odpověděla, že jestli má Vojta žížu, může řídit ona. Vojta mi tedy pivo potvrdil s reakční dobou pilota formule 1 – a doslova celý tohle přemlouvání trvalo od prvotní otázky po finální odpověď asi 5 sekund.

Nakonec jsem v rámci svatební schůzky vychlastali několik Pilsnerů, měli jsme večeři a ochutnávku rumů. Anička s Vojtou od nás odcházeli po šesti hodinách, čímž si za délku svatební schůzky odnáší naprostý v mojí historii suverénní prvenství.

Svatba ale byla fakt peckovní. V krásným prostředí vinařskýho dvora u @jstavek v Němčičkách se potkala super parta a celej den měl skvělou atmosféru – to ale i díky Vaškovi alias Víťův brácha. Taky tady byli Kristýna a Mira, kteří se brali 14 dní předtím (prý se stále nerozvedli), a tak jsem jim mohl vynahradit, že jsem na jejich svatbě přehnaně fotil Vojtu. Mira byl jak urvanej z řetězu, takže bude mít po nevěstě asi nejvíc fotek.

Aničko a Vojto, díky moc za důvěru a ať vám to šlape 😊

Perfektně synchronizovaný vypuštění hrdliček Anetou a Radkem

Těžko jsem si mohl představit lepší první svatbu sezóny 2021, než byla právě ta Anety a Radka. Tato dubnová svatba sice ještě proběhla v omezeným režimu, ale o to byla veselejší. Anetě s Radkem to neskutečně slušelo, a tak jsou fotky ze svatby fakt krásný. Pořád jsem přemýšlel, kterou fotku z jejich svatby vybrat, ale nakonec volba padla na vypouštění hrdliček, který se jim povedlo krásně synchronizovat a ještě u toho zvládli vypadat dobře.

Perfektní synchronizace novomanželů při pouštění hrdliček. Ono totiž není vůbec standardem, že hrdličky nabydou svobodu současně.

Příběh ze svatby

KONEČNĚ SVATBA. Ale jak já si to užil! Aneta a Radek se zařadili mezi nejsympatičtější a nejhezčí páry, který jsem kdy fotil. S takhle usměvavýma a pozitivníma lidma to byla čirá radost 😊

No ale i celkově jsou tyhle první svatby v sezóně prostě pecka. Nejenom že člověk obnoví své sociální dovednosti a po delší době dělá opět práci, kterou má tolik rád, ale taky to jídlo! Nebudu lhát, na svíčkovou jsem se hodně těšil.

Podle všeho jsem neseděl zrovna u stejně laděnýho stolu, protože zatímco osazenstvo kolem mě se drželo v relaci střídmých dvou až tří knedel, pan nenažranej fotograf si opakovaně přidával, až se počítadlo spotřebovaných karlovarských knedlíků zastavilo těsně pod desítkou.

Nebyl jsem si jistej, jestli je to výkon, na kterej být pyšnej, nebo se za něj stydět… nicméně jak píšu na svým webu v často kladených dotazech:

Na světě jsou věci, které si nedokážu vysvětlit. Nechápu, jak vznikly pyramidy, nebo jak je možný, že obrovský dopravní letadlo letí. Nedokážu pochopit záhadu, proč se mi dělají díry na patě i u ponožek, který skoro vůbec nenosím. A taky si neumím vysvětlit, jak to, že naprosto miluju svíčkovou – i přesto, že průměrně na 20 svateb připadá tak 18 svíčkových 🤔

Některý věci ale není potřeba chápat. Ať žijou kuchaři, co umí udělat skvělou svíčkovou 👍

A díky novomanželům za super den 🙂

Tak jaké fotky táhnou?

Jsme v závěru článku a sám musím říct, že jsem svým výběrem poměrně překvapen. Osobně mi hodně záleží na technické stránce a často při párovým focení využívám profi světla, který výsledek posouvají do úplně nových sfér. Jakmile ale dojde na výběr toho nejlepšího za rok, očividně najednou dávám přednost zachyceným momentům – prostě fotkám, který mnohem víc než perfektní technickou stránku vyžadovaly pohotovost.

Co k tomu dodat? Snad jen že i v roce 2022 se budu snažit technicky odvádět tu nejlepší práci, kterou zvládnu, ale budu myslet i na to, že klíčový je být na správným místě a dávat pozor. Protože to pak nejspíš budou fotky, kterých si budu já i novomanželé vážit nejvíc.

Bonusová fotka a snímky, co to nedotáhly mezi TOP 10

V roce 2021 jsem dal Melindě k narozeninám školu sabrage od Kamila Prokeše (super tip na dárek mimochodem). Kamil je  trojnásobný mistr z Mezinárodního mistrovství v sekání sekt a Melindu jsem jeho školením obdaroval v květnu 2021. No a pak zvláštním řízením osudu (Kamil Melindu tak trochu donutil) se moje žena dostala na Mezinárodní mistrovství v sekání sektů 2021. No a aby toho nebylo málo, dokázala vyhrát profesionální kategorii sekáčů, což je proti všem sázkovým kancelářím a je to rozhodně věc, na kterou může být právem hrdá. Není tedy překvapením, že po zbytek roku skoro na všech akcích, kterých jsme se zúčastnili, předváděla svoji show.

Stejně tak tomu bylo na svatbě našich kamarádů Aničky a Dandyho. V tenhle moment sekala sekt na hlavě jednoho z hostů, nicméně ukázalo se, že má pro tuto misi příliš šišatou hlavu. Přišla tedy řada na Frantu, jehož plochost hlavy bylo díky absenci vlasů jednoduché ověřit. Jak vidíte na fotce, František své aktivní role při sekání možná lehce litoval, bo z notně naštěrchaného sektu sklidil opravdu dobrou dávku.

Moment je to ale skvělý. Pohled Melindy, otevřené ruce Franty, který nemůže uvěřit, co se děje. Prostě krása.

Fotky, které stojí za zmínku

Jak jsem avizoval na začátku článku, mám ještě pár fotek v kategorii stojí za zmínku. Ty už vám představím ve zkráceném režimu bez doprovodných slov, a tak se mrkněte do galerie níže.

Kdo by měl zájem o svatební focení, mám i pro rok 2022 stále volné termíny. Ceny i kalendář, kde svůj termín ověříte, najdete v ceníku zde na webu. Pokud se vám moje povídání líbilo, budu rád za sledování na mém Facebooku a Instagramu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.