9. 11. 2017 20:00

Ráno jsme začali obrovskou snídání v Denny’s, která nás málem oba zabila. Měl jsem míchaný vajíčka s cheddarem, párečky, slaninu, hash browns a toust. Melinda měla vajíčka, slaninu, hash browns a 2 veliký lívance s borůvkama, banánem, jahodama, šlehačkou a javorovym sirupem.

Šli jsme si ještě zaplovat do bazénu, ale moc nám to nešlo a po takové snídani jsme měli nějakej velkej ponor, takže jsme se sbalili a vyrazili směrem k Los Angeles. Hned kousek od Palm Springs jsme projížděli kolem větrných elektráren, které tady opravdu prospívají a v této větrné oblasti se jich nachází více než 3000. Chvilku jsme kvůli tomu filozofovali a zvažovali konvertování k buddhismu, ale nakonec jsme pokračovali vstříc konzumu.

V LA jsme měli Airbnb ubytování u chlapíka jménem Steven, který nás asi po 15 minut trvajícím rozhovoru nechal u sebe v bytě se všema svýma věcma… tomu říkám důvěra v cizince. Z bytu ve 12 podlaží byl fajn výhled na centrum LA, Griffithovu observatoř i nápis Hollywood.

Na večer jsme zamířili do části Santa Monica, dali si nějakej ten kilometr procházky. Melinda celou cestu obdivovala hipsterský kavárničky, stylový butiky, hipísácký obchody a tak dále (viděla jen tu lepší část města).

Večer jsme ještě měli v plánu kouknout na světla u muzea LACMA, ale nějakým nedopatřením (posral jsem to při zadávání do GPS) jsme se objevili u Walt Disney Concert Hall. To je architektonický skvost od Franka Gehryho v takové ceně, že by i Donald Trump počkal do výplaty.

Hned vedle je muzeu moderního umění The Broad (budova s opakujícím se vzorem na fasádě a jedním oknem) a pak už jsme vyrazili do LACMA, kde je slavné sloupořadí lamp z Los Angeles.

Palm Springs morning
Ráno v Palm Springs po mega snídani.
Palm Springs Palms
Člověk tak nějak při projíždění skrz Palm Springs začne chápat, kde se to jméno vzalo.
Západ slunce na pláži v Santa Monice.
Západ slunce na pláži v Santa Monice.
Santa Monica Los Angeles
Ještě trochu lísání na pláži při západu slunce.
Santa Monica Beach
Jak se stmívalo, začínali jsme trochu přimrzat, takže jsme se pískem vydali zpět k hipsterským kavárnám.
Santa Monica Palms
Tam jsme zůstali až do úplného západu slunce. Sledovali jsme lidi na kolech, páry na bruslách i bezdomovce, jak zabírají jeden stolek za druhým.
Walt Disney Concert Hall
Původní plán byl přijet k muzeu LACMA, ale nějak jsem se uklikl a přijeli jsme k Walt Disney Concert Hall.
The Broad Los Angeles
The Broad stojí hned přes cestu od Walt Disney Concert Hall, takže jednou neúmyslnou cestou jsme zabili hned dvě mouchy.
Petersen Automotive Museum
Nedaleko LACMA se naopak nachází Petersen Automotive Museum, což je jedno z největších muzeí automobilismu na světě a naleznete zde mimo jiné i řadu slavných filmových aut (třeba DeLorean).
Urban Light LACMA
Urban Light je kompozice 202 lamp z dvacátých a třicátých let 19. století.
Urban Lights LACMA
Tady se nám vlastně podařilo pochopit, proč u Palm Springs prostě musí být 3200 větrných elektráren.
Urban Lights Lacma
Na lampy se nesmí ani sahat, ale to by asi nebyla Melinda...
Urban Lights security
Měl jsem v plánu použít stativ, ale byla tak fakt drsná paní z ostrahy a řekla, že tohle "no tripod zone sir". Tak jsem to zase sbalil a pochopil, že každej potřebujeme mít práci, ve které si budeme připadat důležití a nepostradatelní.