10. 11. 2017 20:30

Ráno 50 % z nás vstávalo na východ slunce udělat fotku ze střechy a po snídani ve Starbucksu v centru Koreatownu jsme se vydali k Hollywoodskému chodníku slávy. Ten je trošku zaplivanej a pochcanej, ale jeďte do LA aniž byste ho viděli.

Odsud jsme pokračovali ke Griffithově observatoři, aby se na město z vrchu koukli i ti, kterým se ráno nechtělo stávat. Poté jsme začali projíždět Hollywoodské kopce, kde jsou uličky užší než v největší prdeli na Vysočině a nakonec šťastně přijeli pod nápis Hollywood.

Cestu z LA jsme vybrali v podstatě nejdelší možnou přes Malibu Beach, abychom se podívali, jak bydlí ti správní chudáci. I když se všude píše, že místo luxusních baráků uvidíte úplný hovno, pořád jsem nečekal to, co u Axla Rose – jeho rezidence vypadá spíš jako les, než jako luxusní vila.

Poté jsme se vydali na dlouhou (600 km) cestu do Sacramenta vstříc všem nástrahám, které se skrývají u pochybné pumpy ve Stocktonu. Trochu nás na jedné pumpě vyděsila místní sebranka a já v rámci zachování chladné hlavy vyrazil neomylně jednosměrkou tak trochu naopak (za to jsem sklidil takovou ovaci, že jsem se tou stejnou jednosměrkou na dálnici bál asi 10 minut projet, aby mě nezastřelili).

Celkem jsme za parkování v LA zaplatili $4, což je můj novej rekord. Na druhou stranu jsem tu a tam měl obavy, abych nedopadl jako kamarád, kterej parkoval asi 14 dní před námi zadarmo u lékárny a auto mu odtáhli včetně všech věci (zdravím Franto).

Los Angeles overview
Ráno jsem strávil na střeše ubytování: v levé části jde vidět nápis Hollywood a od středu vpravo Griffith Observatory – místa, kam jsme se záhy vydali.
Los Angeles downtown
Business centrum Los Angeles, kam se soustředí většina výškových budov Los Angeles.
Walk of Fame
Nemohli jsme vynechat návštěvu Hollywoodského chodníku slávy.
Grauman's Chinese Theatre
Slavné Grauman's Chinese Theatre je u chodníku slávy úplně vytržený z kontextu, ale tohle je prostě Amerika.
Grauman's Chinese Theatre Quentin Tarantino
Před divadlem naleznete otisky rukou a nohou slavných i neslavných lidí, přičemž Melišce ke štěstí stačil Quentin Tarantino.
Quentin Trantino Walk of Fame
A nakonec jsme mezi 2600 hvězdami dohledali ještě tu Quentina, takže jsme mohli neokradeni spokojeně odejít.
Griffithova Observatoř
U Griffithovy observatoře jsem zjistil, že nově zavedli placené parkování, ale lidí tady i přesto bylo oproti dřívějšku tak dvojnásobek.
Hollywood sign LA
Po pár neúspěšných pokusech jsme se dostali docela blízko nápisu Hollywood, který v původní podobě (Hollywoodland) sloužil jako reklama na přilehlé pozemky (strašně prudký debilní kopce).
Hollywood sign LA
Jedná z mála věcí, kterou kopíruje svět od USA a ne USA od světa.
Malibu Beach
Z LA jsme nejeli nejkratší cestou, ale přes Malibu Beach, kde bydlí teprve ti správní kapitalisti.
Malibu Beach
Projeli jsme kolem chajdy Axla Rose z Guns N' Roses (mezi stromy vpravo) a vydali jsme se do Sacramenta užít si posledních 8 dní v USA.