Na hody ve Starým Poddvorově jsem se těšil s jednou výjimkou – že budeme opět chaoticky chodit po dědině nahoru a dolů, tam a zase zpátky. Prostě jak když dvě hodiny před odjezdem na dovolenou začnu sbírat věci a vole nemám vůbec žádnej plán, jak u toho nenachodit desetinásobek toho, co potřebuju. Jenže pak dojedeš do Poddvorova, ono prší a je ti to všechno tak nějak líto.

A líto to je i krojovaným, protože tohle nevypadá příznivě – když prší, moc lidí ti na hody nedojede. A tak celá chasa do foťáku usilovně ukazují palce nahoru – a tváří se stejně, jako ten meme pejsek, co sedí v hořícím domečku a říká „it’s fine“, i když ví, že není.

Je to škoda i z hlediska hodovýho Tinderu, kterej roztáčí Starým Poddvorovem svoji druhou polovinu sezóny. Kulturák oproti open air hodům nenabízí žádnej prostor pro intimnosti, což může být taky důvod, proč se část krojovaných na takový hody nedostaví. Bo překlopit ty rozjednaný kopretinky v přehřátým kulturáku do gólu, si myslím, není jednoduchý.

Má duše se ale hojí během večeře. Jednak déšť ustává, ale taky mi zlatá paní Winklerová prominentně servíruje vynikající svíčkovou. Večer se zábava přesunuje ven a že už je svět zase v pořádku, vím, když  si kolem jedenácté jdu do auta pro novou baterku a u kolotočů překračuju kondom, přičemž v jednom z nedalekých aut se evidentně rovněž píchá.

A tak jsou hody ve zachráněny. A zachránění jsou i poddvorovští ptáčci, kteří budou mít co zobat, protože těch šavel, co při svých pochůzkách potkávám, je neobvykle mnoho. To ale může být i způsobeno předpovědí, protože na další den je od rána hlášen déšť, takže každej zodpovědnej šohaj, co jde grcat z kořek, kalkuluje, že to na chodníku navždy nepřischne.

Díky a brzy se můžete těšit na fotky z pondělí, kde bude krása střídat nádheru a stejně jako já si ze sexy oblečků borců budete chtít vypálit oči kyselinou.