Nekrojovaný pondělí na hodech v Moutnicích je diskotéka organizovaná chasou s půlnočním překvapením. Postup, jak se chasa připravuje na vystoupení, asi nejvíc vystihla Klára, která si kolem 11 stěžovala, že je úplně střízlivá.

Lidi občas potřebují obejmout, poplácat po zádech a říct, že všechno zvládnou. Právě u Kláry jsem vycítil absenci kuráže a promluvil ji do duše, že když teď hned zabere, může být o půlnoci i ona na hadry. Že když k něčemu doopravdy napne svoje síly, není nic, co by ji zastavilo.

A podařilo se – i v extra tvrdé konkurenci patřila za hodinu mezi nejopilejší vystupující. Kdyby mi focení přestalo vycházet, myslím, že bych mohl zkusit kariéru kouče.

Pár lidí vzpomínalo na minulej rok, kdy mi některý z umělců vylil něco mezi vínem a chcánkama do kabele s objektivy. Jak mi Tomáš Janoušek připomněl, byla to primárně moje chyba, protože nechat takovou věc v místnosti, kde je dohromady mezi lidmi rozdistribuovaných 100 promile, je tak trochu přehnaný zkoušení štěstíčka.

V neděli jsem kabelu skladoval u Lácaranky, nicméně když jsem ji asi na dvě minuty nechal nestřeženou na stole u muzikantské boudy, přiřítila se jedna kopretinka z Krumvíře pozdravit Vandu a tašku ze stolu shodila. Proto jsem usoudil, že když mi vesmír dává takový znamení, bude nejlepší při pondělku kabelu v této prokleté dědině ani nevytahovat z auta.

A tak hlásím, že pondělí bylo bez incidentu a zdá se, že prokletí nad mou technikou v Moutnicích bylo konečně prolomeno!
Děkuji moc Sáře a Martinovi, že mě na focení hodů povolali… a doufám, že se fotky budou líbit 😊

P.S.: Překvapivě často se v galerii objevuje vyplázlej jazyk. Je to momentálně nějakej trend, nebo prostě byli všichni jenom nalití? V galerii jsem napočítal tento úkaz 15x a nikdy předtím si toho tak moc nevšímal. Není to důležitý, ale ptám se čistě pro vědecký účely a abych se udržoval aktuální.