Přijíždím fotit svoje pátý hody do LA a hned vím, že jsem zase doma. Sotva vysednu z auta, už na mě volají, kde sem celej den, bo se čeká jen na mě. Vítáme se v hloučku a na moji glavu padá jedna otázka za druhou: kde mám klaunský boty, jestli se ty kalhoty dělají i v pánských velikostech a nově si borci utahují ze Šmukovky, což je signature krojová kšiltovka, kterou jsme s kamarádama vymysleli letos v létě. Skrz moje přátelství s paní Jeřábkovou už pak stačí od Petě jen: „Ahoj dědo, dej mi kilo,“ a hody mohou klidně začít.

V průvodu přichází hypotetická otázka od Přemečka a touhle dobou ještě nevím, že otevíráme problematiku, která nás bude provázet celý hody.

Možná znáte Smysluplné rozhovory, přičemž styl hodových otázek tyhle kartičky silně evokuje. Umím si představit, že v alternativním vesmíru Smysluplné rozhovory dělal někdo ožralej a nadrženej, takže na kartičkách jsou právě otázky, který mně i členům chasy pokládá Přema. Jen bohužel… ačkoli víte, že jsem sprostej jak dlaždič a nemám v textech moc filtr, sdílet přesný znění s vámi fakt nemůžu.

Odpovědi na zásadní otázky o vás ale mnohé prozradí, neb motiv je vždy stejný: a) z vás dělá prase, b) homosexuála. A jak odpovídám, docházím na skutečnost, že nejsem 100 % konzistentní, jelikož někdy se kloním víc k a), někdy k b), přičemž klíč se nedá jednoznačně identifikovat. Moje heterosexualita se otřásá v základech stejně jako zem pod jednou z nejtěžších chas na jižní Moravě.

Moje víra ve vlastní heterosexualitu se obnovuje s příchodem holek k prvnímu stárkovi Honzovi. Je úleva povídat si s někým, z koho nepadají absolutní nesmysle.

S příjezdem okolních chas na sólo pečlivým sledování opět pozoruju jeden paradox, kterej jsem ověřil minimálně poslední tři roky: když potkáte třeba Starou Břeclav či Kúty na hodech jinde, bývají kluci nachlastaní tak nějak středně. Když ale ty stejný lidi potkáte v Lanžhotě, bývají úplně vystřelení z bot. Můžu mi to někdo osvětlit? Jsou to játra unavený po náročným létě? Jiný ovzduší? Moc kamarádu na pití kořalek?

No dochází mi znaky na Instagram a nechci vymýšlet, jak to zase zkrátit, takže ve filozofování budeme pokračovat u fotek z pondělí a úterý 😊