Přicházím o tři minuty pozděj na sraz pod Májú v Lanžhotě a Peťa na mě už z dálky volá „ahooj dědo“. Začíná to být již tradiční pozdrav od doby, co jsem si na minulých hodech povídal s Peťovou téměř stoletou babičkou Jeřábkovou a moc jsme si rozuměli.

Z nějakýho důvodu jsem se vždycky líbil starším holkám. Nikdy jsem to pořádně nepochopil, protože odjakživa mi lidi tipují míň, než mi ve skutečnosti je, a zaostalej jsem byl vždycky i mentálně. Ale je to prostě tak. Jen si představte, že jsem první vážněj vztah prožil s mojí o pět let starší učitelkou angličtiny z gymplu. Byli jsme spolu šest let a je to docela hustej a cool příběh… možná ho někdy vydám knižně 😃 Každopádně abychom se vrátili zpět do LA…

S chasou v LA máme krásnej vztah. Okamžitě s mým příchodem je mi ze všech stran vyčítáno, že se čeká jen na mě. Dále se mi borci smějí za barefoot boty, který jsem si nestihl skrz „pozdní“ příjezd přezut. Honza říká, že už by stačilo přidat jen takovou tu cirkusovou čepku a můžu rovnou do šapitó, na což mu odpovídám, že on k tomu, aby vypadal jako kokot, nepotřebuje vůbec nic. Jak říkám, je to prostě kouzelný vztah a ta esence se do písmenek úplně lehce přenést nedá.

13:13, tedy nekonečných deset minut po mým příjezdu vyrážíme k prvnímu stárkovi Ludvíkovi a já už se po takové chvilce těším na holky – na někoho normálního, kdo mě nebude šikanovat.

U Ludvíka zažívám poslední moment dne, kdy je mi v bundě na sluníčku opravdu teplo. Kdybych věděl, co mě po zbytek dne čeká, užil bych si to mnohem víc.

Jakmile dorazíme na sólo si totiž uvědomím, že jsem zopakoval klasickou chybu, kterou udělám každej rok s příchodem prvního ochlazení. Ačkoli jsem si vzal svetr i bundu, nevzal jsem si zimní boty, a tak je mi jasný, že tohle si pěkně odseru, neb jestli mám nějakou Achillovu patu, je to určitě netolerance prochladnutí od mých nehobitích nožiček. A taky že ano: teď přesně po týdnu umírám na rýmu.

Každopádně album z neděle je na hadry opilou chasou z LA, na hadry opilou chasou ze Staré Břeclavi (ahoj Radime) i dalšími památnými momenty.