Hodový úterý v Čejkovicích je den, kdy okolní chasy přijedou se šlechetnou misí: udělat na sóle co největší mrdník. Je to taky ten den, kdy holky se chovají jako kluci a kluci se chovají jako kluci, co neúspěšně imitují nadržený holky.

Vždycky píšu jen o borcách, ale co teda holky? Z důvěrných zdrojů mám potvrzeno, že oblíknutí klučičího kroje ti jako koc změní způsob myšlení, přičemž tak nějak inklinuješ chovat se mnohem lehkovážněji. A tak si chvilkama připadám jako veřejnej majetek, protože mě pořád někdo plácá po zadku, šahá mi na ruce a na prsíčka, jsem pokreslenej a potetovanej. V jeden moment taky dostanu zezadu úplně brutální pusu na krk a k mýmu překvapení je to od opravdové nevousaté holky.

Nejvíc vtipný mi to ale přijde v momentě, kdy se začnou klasicky sukovat dámský záchody a část odvážných holek pomalu přetíká na hajzle k nám. Záchodová etika velí, zvlášť neopilým borcům, chcát stylem minding my own business, takže maximálně jen tak periferně kontroluješ, že ti nikdo nechce zezadu stáhnout kalhoty.

Jenže třetí den na hodech je to složitý. Periferně vidíš šaty a dlouhý vlasy, ovšem blondýna zaparkuje u pisoáru. Ve stejnej moment se otevřou dveře, odkud zpravidla vychází jen borci, co byli srát, jenže vychází holka, co vypadá dost jako holka. A tak vzpomínám na Forresta Gumpa, kterej říkal, že život je jako bonboniéra – nikdy nevíš, co ochutnáš. A co kdo vytáhne. Největší zmatek způsobují mladí borci, kteří v životě nic nezvedli a zatím nejsou ošleháni větry, aby měli ve tvářích chlapský rysy. Tyhle typy i mě, zkušenýho pozorovatele, občas matou, a tak jsem rád, že jsem na hody dojel opravdu jen fotit.

Zato pochyb není u Majka alias kobylské Pocahontas, kterej pro tuhle výpravu volí přespolní kroj. Majk je klasicky borec, něco jako knírkatej Roman Mařák, kterej když je za dámu, je si svoji maskulinitou natolik jistej, že se neváhá chovat naprosto zženštěle. A tahle absolutní rezignace na chlapství je extrémně vtipná.

Mimochodem Majk a spol zůstali skrz zbytkáč uvěznění v Čejkovicích skoro celej následující den a mě neskutečně bavila představa, že by si to Pocahontas z Kobylí namrdaná štrádovala po sámoškách v Čejkovicích. Žel bohu měl prý hadry na převlečení 😢

Každopádně díky moc krojovaným, že si mě i letos vybrali pro nafocení hodů v Čejkovicích. Byla to jízda, byla to pecka… a fotky z úterý jsou dost dobrá sranda 😊
Tak snad jen pardon, že to tentokrát malinko trvalo – už jdu ale do sebe a příště to bude lepší 💪