Amerika je země neomezených možností. Všechno je tam obrovský a v našich evropských měřítcích nepochopitelný, nicméně přece jen jednu souvislost s Čejkovicemi vidím. V místním kulturáku jsou totiž pisoáry naskládaný tak strašně blízko jeden od druhýho, že pokud by měli dva borci chcát bezprostředně vedle sebe, museli by se podle mě držet kolem ramen – stejně jako se tlustí lidi musí v malým autě držet kolem ramen, aby mohli vzadu sedět tři. Paralela s USA je tedy za mě ve zcela nepochopitelný šetření v oblasti toalet, což mi dalo vzpomenout na hrůzný zážitek z Portlandu.

Spali jsme den předtím v autě a při příjezdu do Portlandu už se naplno ozývala věc, kterou jsou odkládal příliš dlouho, přičemž volba nakonec padla na hezkou knihovnu v centru města. Jen máloco je pro mě tak stresující a nepříjemný, jako je sraní na veřejných záchodech, nicméně zatímco u nás jsou záchody zpravidla takový soukromý ostrovy, v USA se z nějakýho naprosto zvrácenýho důvodu na hajzlových zástěnách šetří materiálem.

V zemi, kde malej nápoj má půl litru a normální motor osm válců, vůbec nechápu, proč musí dřevotřískovej paraván kolem záchodu začínat u kolen a končit v úrovni ramen. Proč, proč, sakra proč?

A tak jsem skoro posranej došel na hajzl a viděl za touhle nesmyslně skromnou plentou skrčenýho nebožáka, kterýmu šla i při pohledu od dveří vidět hlava a pokud bych si stoupl k pisoáru, co byl hned těsně vedle kabinky, viděl bych mu dovnitř komplet. Chtěl jsem utýct, ale zoufalá situace vyžaduje zoufalý řešení, a tak jsem chvilku počkal a nakonec na tenhle trůn hanby rovněž usedl. Sklopil jsem hlavu co nejníž a na chvilku se teleportoval do jinýho vesmíru, abych tuhle potupnou věc přežil.

Pokud to tedy má nějakou výhodu, možná ten, že tohle určitě místo, kde budete v pohodičce scrollovat Instagram a zbytečně vysedávat.

Každopádně pokud bychom se vrátili do Čejkovic: viděl někdo z vás někdy na těchto pisoárech chcát borce bezprostředně vedle sebe? Z čistě vědeckých důvodů mě to velmi zajímá. A jen pro holky doplním, že platí nepsaný pravidlo, kdy stoupnout si hned k vedlejšímu pisoáru je naprosto zapovězeno. Výjimkou je jen případ, kdy je fakt naprosto full house obsazeno.