Mám pro vás téměř 250 fotek z krojové zábavy v Kobylí 2022. Já tomu teda říkal ples, protože jsem nechápal rozdíl, nicméně mi bylo vysvětleno, že zábava je bez tomboly a taky se na ni nemusí nosit plesový šaty. To první chápu, ovšem jaký je rozdíl mezi normálními a plesovými šaty tady rozhodně nezjistíte.

Někomu by tahle nuance v pojmenování akce mohla připadat zásadní, ale mně teda určitě ne. Já se totiž skoro měsíc domníval, že do Kobylí jedu fotit ples maškarní, a to už mi tedy jako zásadní rozdíl připadá. Asi se mi to nějak popletlo s maškarním plesem v Brumovicích, každopádně dojít fotit zábavu v masce by asi byla velmi nezáviděníhodná situace.

Jedno z mých pravidel před akcí je, že nezjišťuju, jaká bude hrát dechovka. A tak byla moje radost opravdu veliká, když jsem před vchodem zřel dodávku Lácaranky a uvnitř v kulturáku cirka patnáct jejích zcela nehomosexuálních členů.

V Kobylí se už tradičně závodilo, kdo bude nejvíc opilej. To možná malinko komplikovala propustnost místního baru a hlavně vchodu k němu. Nicméně jak by řekl každý alkotrenér, konzistence je klíč k úspěchu, takže po půlnoci už měla většina chasy naložen svůj standard. Minuta ticha za jejich špatnou neděli.

Akce v Kobylí jsou prostě vždycky pecka a už se fakt moc těším na focení hodů v červnu. Doufám, že se tam potkáme a společně odpálíme krojovou sezónu 2022! 🙂