Začátek hodů v Poddvorově mi připomínal chystání na dovolenou. Když se totiž mám někam vypravit, chodím tam a zpátky, přičemž chaoticky sbírám různý věci zcela bez řádu a hlubšího smyslu. A tak jsme vyrazili od druhýho stárka Jožky k prvnímu stárkovi Patrikovi, přešli přes sólo pro první stárku Bětku, přešli přes sólo a vrátili se skoro celou cestu zpátky pro druhou stárku Nikču. Odtud jsme šli na nejvyšší místo Poddvorova ke starostovi a pak zase dobře známou cestou zpět na sólo.

Pro mě osobně to bylo velmi zajímavé, protože jsem Starý Poddvorov měl za mnohem menší dědinku. Poddvorov má totiž fakticky 1000 obyvatel, při počítání baráků to vypadá, jak kdyby měl 2000… a nachodili jsme, jak kdyby čítal alespoň 5000 obyvatel. Touto výpravou byla lehce iritovaná jen dechovka, protože po dvou hodinách už máš prostě všechny pochody přehraný.

Druhá věc je, že takhle se pěkně vyťapkat před příchodem na sólo má svoje pozitivní aspekty. Já třeba na hodech často piju sladký pitíčko a s 5 km v nohách vím, že mi to nezkazí linii. Mezi moje další hříchy patří chuť na langoš, kdykoli uvidím kroje, ovšem tady jsem se lehce zklamal. Langoše se ve Starým Poddvorově sice koupit daly, ale 130 Kč bylo prostě mimo moje možnosti. Já jsem totiž člověk pevných zásad a kdybych si dal langoš za 130 korun, nikdy bych nemohl být tam, kde dnes jsem.

Rozhodl jsem se tedy vyzrát nad systémem a vynahradil si to druhej den doma. Zašel jsem si do Jednoty koupit goudu, tatarku a kvásek, přičemž jsem platil pouhých 128 Kč. Má duše ale byla po deseti langoších uzdravena a mám pocit, že mi prozatím stačilo.

Zpět k hodům: ve Starém Poddvorově je fakt perfektní parta kolem krojů. Jde cítit, jak moc si to užívají a jakou spolu skvělou mají srandu. Neřeší píčoviny – například kdo chce mít v průvodu sluneční brýle, má je. A nikdo se nekřižuje, že kam ta mládež spěje a to za nás nebylo. Tohle je za mě to nejdůležitější: pak i v takové dědince může být průvod, za kterej by se nemusela stydět obec s pětinásobným počtem obyvatel. A tak si přeju, aby vám to takhle vydrželo ❤️