Od roku 2018 jsem byl na hodech v LA rok co rok přemlouván, abych v úterý s chasou zapařil. Minule jsme si plácli, jenže jsem tak dlouho odkládal moment, kdy začnu lejt, až se mi lejt úplně přestalo chtít.

Poučen jsem se tentokrát zavčasu zbavil auta a sázel z fleku docela bomby, bo jakmile se rozkřikla zpráva o mým kalení, řešil jsem menší přetlak zájemců o společnou kořku. Ne, že bych teda byl nachcanej jak doktor Patris v nedělu, ale kolem osmé jsem už lehounce nablikaný rozhodně měl. V ten stejnej moment jsem si taky vyptal cígo a asi po deseti letech kúřil, neb koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Chasa v LA totiž vypadá, jak kdyby hrála ve starým Hollywoodským filmu –na hody čadí jak stará Avia skoro každej.

Večer byl fakt silnej a zpívalo se ostošest – zazněla např. unikátní kompilace „Láska je tu s námi mashup Skákal pes přes oves“ a pilo se na hranici možností. Respektive někdo pil i nad svoje možnosti, a tak už kolem desáté začal dvůr u stárka Martina připomínat slzavý údolí. Nachcanej člověk má totiž několik cest, po kterých se může vydat. Kromě oblíbenýho „strašně se bavím a dělám bordel“,  přes méně oblíbený „filozofuju a jsem chytrej jak rádio“ až po nejmíň oblíbenej režim „hledám konflikt a chovám se jako dement“ existuje ještě nostalgickej mód, kdy lidi začnou brečet a nikdo pořádně neví proč a jak to zastavit.

Kolem půl jedenácté holky dozpívaly svoje hošije a zažehly už tradičně pár nových konfliktů, na což jsem se rozhodl pružně reagovat donesením harmoniky a snahou udržet ještě na pár chvilek přijatelnou atmosféru tohoto teambuildingu. Taky se mi kupodivu přestalo chtít pít, a tak už jsme s Přemou jen dořešili pár posledních otázek k definitivnímu určení, kdo z nás je teplejší a kdo větší prase.

S Honzou a Natkou jsme se vydali ubytovat, přičemž poměrně záhy po našem odchodu Porky sháněl klíče, co si ke mně odložil. Hodil jsem je chladnokrevně na zem před barák a Honza mu napsal, že už jdeme spát. A pak ten blbec neohrabaně poslal do společnýho chatu fotku, jak ještě sedíme ve vířivce. Nevadí. Človek keď pije, zabúdá.

Každopádně díky moc chaso, že jsem s váma mohl hody i tentokrát prožít ❤️