Forsaken Valley VR – hra pro Android a Google Cardboard

Tento článek poněkud vybočuje ze zavedeného standardu na těch stránkách, nicméně rád bych zde představil projekt, kterým jsem se v posledních měsících poměrně intenzivně zabýval.V rámci své diplomové práce jsem vytvořil hru z prostředí virtuální reality, která využívá k interakci s uživatelem přirozené ovládání pohledem.

Forsaken Valley VR Cardboard game
Hra umožňuje přirozené ovládání pohledem, což znamená, že ke hře není nutno využívat žádný ovladač. Chůzi je možné ovládat sklopením pohledu a herní předměty jsou použity při setrvání pohledu na předmětu po dobu alespoň 1,5 sekundy.

Žánrem se hra blíží logické adventuře z pohledu první osoby a příběh se točí okolo ztraceného vědce. Úkolem hráče, který dorazí do údolí je zjistit, co se s vědcem stalo. Pro postup hrou je nutné vyřešit různé logické hádanky, přičemž postupně je rozkrýváno, co se ve ztraceném údolí odehrálo.

VR hra pro Cardboard a operační systém Android Forsaken Valley VR
Cílová platforma hry Forsaken Valley VR je operační systém Android ve spojení s levnou vstupenkou do virtuální reality v podobě Google Cardboard.

Pro hru jsem připravil trailer, který představuje prostředí hry a nastíní příběh, který má hráč za úkol řešit. Nechte se překvapit, kam všude vás hra vezme!

Pokud vás zdejší představení hry zaujalo, můžete ji stáhnout z oficiálního obchodu Google Play. Alternativně můžete na svém telefonu do vyhledávání v obchodě zadat spojení Forsaken Valley VR. Aplikace je k dispozici zdarma a na závěr je vhodné upozornit, že je celá v angličtině. Ve hře dostáváte hlasové pokyny (nebo spíše nápovědy) a příběh je vyprávěn skrze otevřené knihy, proto je nutné rozumět zejména mluvenému projevu v tomto jazyce. Budu rád, pokud budete sdílet váš dojem z hraní.

Forsaken Valley VR na Google Play

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*